Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis selgitas rahandusminister Sven Sester valitsuse kavandatavaid maksumuudatusi ja kinnitas, et valitsuskoalitsioon on võtnud selge suuna tööjõumaksude langetamiseks.

„See tähendab seda, et inimesele jääb rohkem raha kätte, mis omakorda tähendab seda, et inimesel on rohkem võimalusi võtta vastu otsuseid, mida selle rahaga edasi teha,“ ütles minister. „Alternatiiviks oleks võtta vastu otsus, et riik korjab rohkem inimeselt raha ära – varapoliitika ja tööjõumaksude tõstmisega – ja sel juhul oleks riik targem ütlemaks, mida ta selle rahaga tahab teha,“ vastas Sester Andres Herkeli küsimusele. Herkel viitas oma küsimuses, et aktsiiside osakaal Eesti maksutuludest on kõrge, moodustades ligi 14 protsenti.

Vastates Riigikogu liikme Tarmo Tamme küsimusele riigieelarve katteallikate kohta ütles Sester, et riigi erinevad ühekordsed tulud, ei saa katta jooksvaid kulusid. Samuti ei saa tema sõnul teha kulutusi jooksvalt jätkuvalt ka laenude arvelt ning pikaajalised tulud peavad olema alati vastavuses pikaajaliste kuludega.

Sester vastas veel Mart Helme küsimusele immigratsiooniga seotud kulutuste mõju kohta Eesti eelarvele ja Mark Soosaare küsimusele sularahaautomaatide rahvusvahelise standardi kohta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu peaministri ülesannetes vastas Kadri Simsoni küsimusele kodukulude kohta ja Martin Helme küsimusele põhiseaduslikkuse järelevalve laiendamise kohta. Jüri Adamsi küsimus Reinsalule puudutas trahvide suuruse mõju ja tagajärgi ning Jaak Madisoni küsimus pagulaskeskuse olukorda Vao külas.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michalile vastas Külliki Kübarsepa küsimusele riigiettevõtete nõukogude kohta ning Arno Silla küsimusele, mis puudutas bussiliiklust Võru ja Viljandi vahel.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu infotunni videosalvestis.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside