Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja Leedu presidendi Gitanas Nausėda kohtumisel käsitleti kahe riigi omavahelisi suhteid, Balti riikide koostööd, regiooni julgeolekuolukorda ja energiavarustuse tagamisega seotud küsimusi.

Põlluaas õnnitles Nausėdat Leedu presidendiks valimise puhul ja avaldas heameelt, et ta teeb oma visiidi ajaloolisel päeval – Eesti riigi iseseisvuse taastamise päeval.       

Nausėda sõnul on tema välisvisiidi eesmärgiks tugevdada heanaaberlikke suhteid kahe riigi vahel ja arendada regionaalset koostööd. Kohtumisel tõdeti, et Balti riikidel on ühised huvid ja arusaam paljudel aladel, mis on tähtsad kogu Balti regioonile.

Põlluaas ja Nausėda pidasid oluliseks kaitsealase koostöö tugevdamist, et tagada regiooni julgeolek.

„Eesti ja Leedu vahel on head kahepoolsed suhted, mis on seotud koostööga Balti Assamblees. Sellesse koostöösse on kaasatud ka Põhjamaade parlamendid. Soovime selle kaudu tagada ühiste eesmärkide elluviimise,“  ütles Põlluaas.

Põlluaas ja Nausėda andsid lühiülevaate parlamentide tegevusest.  Kohtumisel tõdeti, et kahe riigi parlamentide omavaheline koostöö on tihe, millesse annavad aktiivselt panuse mõlema riigi saatkonnad. Nausėda nimetas Eestit oluliseks partneriks.

Kohtumisel osales väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside