Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti lipu päeval heiskasid Pika Hermanni torni riigilipu Noarootsi Gümnaasiumi, Riia Eesti Põhikooli ja Tallinna 21. kooli õpilased, kõnelesid Riigikogu esimees Eiki Nestor, EELK piiskop Einar Soone ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

„Kõige pidulikuma töö tegid täna ära kooliõpilased, Eesti lipp lehvib Pika Hermanni tipus uhkelt meie kõigi auks ja rõõmuks,“ ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor lipu pidulikul heiskamisel. „Tänasel päeval on paslik meeles pidada neid, kes teevad lipu traditsioonide hoidmiseks rohkem kui paljud teised ning tänada neid, kes eesti keelt ja meelt hoiavad laias maailmas.“

Riigikogu ja Eesti Lipu Selts kinkisid narmastega kandelipud Tallinna 21.koolile kui Eesti lipukultuuri ja koolilipu traditsiooni hoidjale ja edendajale ning Riia Eesti Põhikoolile kui Eesti kultuuri ja keele hoidjale.

Sellesuvise Tartu vaimuliku laulupeo korraldajale Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) ja Noarootsi Gümnaasiumile kinkis Eesti Lipu Selts traditsioonilised kandelipud.

Kuberneri aeda oli üles rivistatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide auvalve, samuti seltside ja ühingute lipud. Mängis Kaitseväe orkester ja laulsid Eesti Naislaulu Seltsi koorid.

Eesti riigilipp heisatakse Pika Hermanni torni iga päev päikesetõusul, aga mitte enne kella 7 meie hümni algusmeloodia signatuuri saatel ja langetatakse päikeseloojangul fragmendiga Gustav Ernesaksa loodud laulust „Mu isamaa on minu arm“.

Eesti lipu 131. aastapäeva raames on täna kella 11-16 kõigil soovijatel võimalik külastada Pika Hermanni torni.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside