Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Monika Haukanõmme esitatud küsimusele Eesti eesistumise kohta.

Haukanõmm soovis teada peaministri hinnangut Eesti eesistumise ettevalmistamise protsessi osas, kuidas on toimunud otsustamine ja mis on prioriteedid.

Peaministri hinnangul venitamist ei toimu. Ta lisas, et praegu on käsil töine protsess eesistumise ettevalmistamisel.

Ratase sõnul sõltub eesistumise puhul palju sellest, millised on olnud eelnevate eesistujate riikide teemad. „Kindlasti mingis osas lähtume Malta prioriteetidest,“ lisas ta. Peaminister märkis ära ka koostöö olulisuse Bulgaaria ja Austriaga, mis on eesistujariigid pärast Eestit.

Peaminister tõi esile neli Eesti eesistumise prioriteeti. Tema sõnul on need läbi mõeldud ja nende üle on toimunud tõsine arutelu. Ratas ütles, et ühe eesistuja peamisteks ülesanneteks võiks olla hoida Euroopa Liit ühtsena ja aidata kaasa selle otsustusvõimelisusele.

Ratase hinnangul on valitsus tegutsenud aktiivselt Euroopa Liidu eesistumise ettevalmistuse protsessis.

Ta mainis, et esialgne tegevusprogramm tuleb valitsuskabinetis arutlusele märtsis ja lõplik tegevusprogramm selgub vahetult enne eesistumise algust juunikuus.

Peaminister vastas veel Maris Lauri esitatud küsimusele liberaalsuse kohta ning Uno Kaskpeiti küsimusele Politsei-, Piirivalve-, Kodakondsus- ja Migratsiooniameti ühendamise kohta.

Välisminister Sven Mikser vastas Mart Helme küsimusele laevakaitsjate kohta ja Jüri Adamsi küsimusele Eesti riigi poliitika kohta Vene Föderatsioonis elavate soome-ugri rahvastega suhtlemisel.

Keskkonnaminister Marko Pomerants vastas Külliki Kübarsepa ja Kalle Pallingu küsimustele metsanduse kohta ning Raivo Põldaru küsimusele elanikkonna varustamise kohta kvaliteetse joogiveega ühisveevärgist.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside