Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Jaak Madisoni esitatud küsimusele Peterburi visiidi kohta.

Jaak Madison soovis teada, kuidas see mõjub Eesti välispoliitilisele suunale, ja mis signaali see annab Euroopa Liidus ja meie NATO liitlastele, kui Eesti uus peaminister murrab eelmist suunda, mis on paika pandud suhetes Venemaaga, ning eelistab minna visiidile Venemaa Föderatsiooni enne kui meie naaberriikidesse.

Ratas selgitas, et meie riik saab 100-aastaseks, mille käekäiku on meie esiisad ja emad on andnud väga võimsa panuse. „See, et 2017. aasta aprillikuu keskpaigas saame alustada Eesti 100. aastapäeva tähistamist ja minna sellega edasi kuni 2. veebruarini 2020, on kindlasti nende töö. See on kindlasti meie vanaisade ja vanaemade töö, meie vaaremade ja vaarisade töö,“ ütles Ratas.

„Peterburi minekul on ainult üks eesmärk: toetada Eesti iseseisvat riiki, toetada meie inimesi, kes iga päev teevad tööd, et Eesti riiki ehitada, aga kindlasti ka avaldada tänu nendele 40 tuhandele eestlasele, kes täpselt 8. aprillil 100 aastat Petrogradis marssisid selle nimel, et Eestile antaks autonoomsus,“ rõhutas Ratas. „Ma arvan, et see on see läte, kust Eesti riik hakkas sündima, kust Eesti iseseisvus hakkas kasvama. Ja see on kõige õigem koht, seesama Eesti Vabariigi Jaani kirik, kus neid sündmusi sada aastat tagasi meenutatakse tänutundes jumalateenistuse, kontserdi ja piduliku sündmusega.“

Peaminister vastas veel Monika Haukanõmme esitatud küsimusele Sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi, mida nimetatakse SKAIS-iks elluviimise kohta ja Krista Aru esitatud küsimusele tudengilaulupeo Gaudeamus korraldamise kohta.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas Kalle Pallingu esitatud küsimusele ministri haldusala, Mart Helme esitatud küsimusele Eesti Haigekassa korruptsioonijuhtumi, Erik-Niiles Krossi esitatud küsimusele tervishoiuvaldkonna probleemide ja Andres Ammase esitatud küsimusele perearsti nõuandetelefoni rahastamise kohta.

 Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside