Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna esitletakse Toompeal Riigikogu Kantselei parlamendiajakirja (RiTo) uut numbrit. Algusega kell 13 toimuval esitlusel arutlevad Andres Jõesaar ja Ainar Ruussaar ERR-ist, kuidas on läinud telekanalil ETV+ esimestel eetrikuudel. Arutelu moderaator on RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Värske RiTo fookusteema keskendub eestlaste identiteedile. Samuti käsitletakse ajakirjas Eesti majanduse väljavaateid ja Estonian Airi riigiabi temaatikat.

Väljaande peatoimetaja Mart Raudsaare sõnul vaadeldakse meie riikluse ja eestluse küsimust lähtudes erinevatest aspektidest. „Ajakirja vestlusringis osalenud Riigikogu liikmed uurivad lihtsalt öelduna, kes on eestlane,“ ütles Raudsaar. „Identiteedi teemal on kirjutanud veel professor Raivo Vettik, kelle töörühm käsitleb eestlaste ja venelaste riigiidentiteedi kujunemist. Eestivenelaste identiteediga haakub ka Andres Jõesaare ja Ainar Ruussaare kirjatükk telekanali ETV+ vaatajate ette tulekust.“

Peatoimetaja toob RiTo värske numbris esile veel Ahto Lobjakase essee “Riigiaja mänguruum”, milles autor analüüsib eestluse aluspõhja. Lobjakas märgib tulevikku silmas pidades, et riigi tegelik tugevus on vabalt tegutsevate indiviidide võimes ja tahtes teda pidevalt uuesti luua.

Põhjamaade positiivseid ja negatiivseid kogemusi pagulaste ühiskonda lülitamisel käsitleb tõlkeartikkel Marko Valenta ja Nihad Bunari sulest.

RiTo esitlust saab jälgida ka veebiülekandes Riigikogu koduleheküljel:

RiTo nr 32 on järjekorras teine täielikult värvilisena trükitud väljaanne, mis võimaldab senisest paremini kasutada infograafikat ja fotomaterjali.

Alates 2000. aastast ilmuv RiTo on parlamendi põhiseaduslikke ja ühiskondlikke ülesandeid mõtestav perioodiline ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas – juunis ja detsembris. RiTo on ajakiri poliitikuile, teadlastele, kõrgkoolide õppejõududele, ametnikele, äri- ja mittetulundusühingute liikmeile ning kõigile poliitikahuvilistele.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt. poest ja Viru keskuse poest, Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena, Eesti Rahvusraamatukogust ja Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes. RiTo on saadaval ka Rahvusraamatukogu veebipoes.

Ajakirjanikud on oodatud ajakirja uue numbri esitlusele!

Järgmine RiTo number ilmub juunis 2016.

Fotod:

Lisainfo: Mart Raudsaar,
Riigikogu Toimetised peatoimetaja, tel 56461939,
e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside