Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 8. juunil kell 13 toimub Riigikogu Toimetiste (RiTo) uue numbri esitlus Riigikogu kunstisaalis. Värske RiTo keskendub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele. Artiklid räägivad eesistumise ajaloost, üritusega seotud ülesannetest ja võimalustest ning digivaldkonnast, mis on eesistumise üheks prioriteediks. Esitlus on reaalajas jälgitav veebiülekandes.

„Eesti kui eesistuja peamiseks tööks saab olema erinevate vaadete vahel konsensuse otsimine parimal võimalikul moel,“ kirjutab uues numbris Riigikogu esimees Eiki Nestor. Esimehe sõnul avardab eesistuja roll meie teadmisi Euroopa Liidu suurusest.

Eesistumise teemast lähtub ka uut numbrit tutvustav vestluspaneel, milles osalevad Euroopa Komisjoni Eesti esinduse poliitikaosakonna juhataja Paavo Palk, Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi nõunik Valdek Laur ja Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

RiTo uuest numbrist leiab Riigikogu fraktsioonide vestlusringi parlamentaarse kultuuri teemadel. Samuti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi politoloogia lektori Tõnis Saartsi uurimuse „Sotsioloogiline käsitus ja erakonnakonkurentsi kujundavad tuumkonfliktid Eestis ja mujal Euroopas“. Lisaks Uppsala Ülikooli politoloogia osakonna dotsendi Katrin Uba analüüsi erinevatest protestiliikumistest Rootsi näitel, millele on lühemas lisaloos andnud Eesti konteksti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikateooria professor Rein Ruutsoo.

Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja uuringute juht Meelis Kitsing annavad ülevaate äsja loodud keskusest ja selle plaanidest. Praxise tervisepoliitika programmijuht Ülla-Karin Nurmi poolt on artikkel Eesti tervisepoliitika tulemuslikkusest viimasel kümnendil. Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm kirjutab teadusest. Riigikontrolli peakontrolör Airi Mikli analüüsib kohalike omavalitsuste andmekogusid.

Ajakirja Riigikogu Toimetised paberväljaande aastatellimust saab vormistada RiTo veebilehel.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt ja Viru keskuse poest, Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena, Eesti Rahvusraamatukogust ja Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes. RiTo on saadaval ka Rahvusraamatukogu veebipoes.

Järgmine RiTo number ilmub detsembris 2017.

Riigikogu Toimetiste esitlusest toimub veebiülekanne. Ülekande vaatamiseks vajutage pildile.

RiTo veebiversiooni saab lugeda https://rito.riigikogu.ee/.

RiTo esitlust ja toimunud arutelu saab järelvaadata www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Lisainfo:
Mart Raudsaar
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
tel 56461939, e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside