Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi kahepäevase konverentsi tähelepanu keskmes on kosmose säästev kasutamine ja sellele ligipääsu tagamine.

Eesti delegatsiooni juht Timo Suslov osales kosmosekonverentsi plenaaristungil, kus keskenduti Euroopa kosmoseprogrammide jätkusuutlikkusele.

„Kuna rahvusvaheline konkurents kosmose vallas kasvab pidevalt erinevate stardiplatvormide, kanderakettide ja projektide elluviimise näol, siis peab jälgima ja tegutsema, kuidas säilitada Euroopa jätkusuutlik kosmoseprogrammi elluviimine,“ ütles Suslov.

Ta selgitas, et Eestil on suur potentsiaal rahvusvahelises kosmoseprogrammis osalemiseks. Nende võimaluste rakendamiseks on vaja tõhustada riikidevahelist koostööd, et ei peaks ostma teenuseid Euroopast väljastpoolt, kui samal ajal saaksime tehnoloogia poolest neid teenuseid ka ise arendada.

Suslov käsitles oma sõnavõtus küberjulgeolekut ehk kuidas tagada kosmosetaristu küberturvalisus nii maal kui kosmoses. „Eesti arendab näiteks küber harjutusväljakuid (cyber range) ja tarkvara turvalisuse testimise tehnoloogiaid,“ tõi Suslov kõnes esile.

Konverentsil rõhutati, et Euroopal on vaja ambitsioonikamat tegevuskava. „Euroopa riigid peavad olema oluliselt paremad innovatsiooni hankijad ja uute ideedega kaasa minema,“ selgitas Suslov.

Konverentsi lõpus võetakse vastu deklaratsioon edasise tegevuskava kohta.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside