Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee talveistung Viinis keskendus migratsioonikriisile Euroopas. Lisaks leidsid ulatuslikku käsitlemist ka terrorismivastane võitlus ning olukord Ukrainas ja Süürias.

Euroopa migratsioonikriisi teemalisel debatil Eesti seisukohad välja toonud Mati Raidma märkis, et probleemi lahendamisel tuleb tänasest enam tähelepanu pöörata kriisikolletesse ja nende naaberriikidesse.

Palju tõsisemalt tuleb Raidma sõnul tegeleda võitlusega inimkaubanduse ja muu migratsioonilainega kaasneva kriminaalse äri vastu. Senisest oluliselt enam tuleb levitada tõest informatsiooni riikides, kust enamus majandusmigrante Euroopasse pürgib, ütles Eesti delegatsiooni nimel sõna võtnud Raidma.

„Kindlasti tuleb silmas pidada, et põgenike ümberpaigutamisel peame kõigepealt arvestama kriisikolletest põgenenud inimeste soovidega, mitte tegutsema sihtriikide valikul põgenike seisukohti mittearvestavalt või vägivaldselt,“ rõhutas Raidma.

Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt ütles, et talveistungil olid arutelu keskmes tänase Euroopa kõige põletavamad probleemid. Ta märkis, et emotsionaalsed erimeelsused Venemaa ja Ukraina ning Armeenia ja Aserbaidžaani vahel olid ilmsed, nagu ka varasematel istungitel.

Lisaks kriisiteemadele arutasid parlamentide esindajad nii üldpoliitilistel, julgeolekualastel kui ka majandust ja keskkonnakaitset puudutavatel teemadel.

Viinis homseni kestval OSCE PA talveistungil ja alaliste komiteede töös osalevad Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt ning delegatsiooni liikmed Külliki Kübarsepp ja Mati Raidma.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside