Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna OSCE Parlamentaarse Assamblee Põhja- ja Baltimaade delegatsioonijuhtide töökoosolek, kus ühe teemana arutatakse regiooni julgeolekuriske ja kaitsekoostööd.

Tööseminari juhatab Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt, kelle sõnul on regiooni ühiste huvide nimel kõik foorumid olulised oma seisukohtade tutvustamiseks ja kaitsmiseks. “Arutan kolleegidega kindlasti päevakajalisi probleeme ning kinnitan regiooni riikidele toetust nende poliitiliste, julgeoleku-, majandus-, keskkonna- ja inimõigustega seotud probleemide lahendamisel,” ütles Nutt.

“Tänapäeva reaalsuseks on, et kõik on üksteisest vastastikuses sõltuvuses. OSCE väärtushinnangud ja põhimõtted ei sõltu mitte niivõrd väljakutsetest, mis seisavad meie ees, vaid poliitilisest tahtest, millega me nendele vastu astume ja koostööd teeme,” ütles Eesti delegatsiooni juht.

Päeva sissejuhatava ettekande teeb Kaitseuuringute Keskuse teadur Henrik Praks, kes tutvustab regiooni julgeolekuriske ja kaitsekoostööd laiemalt. Koosolekul on kavas arutada Põhja- ja Baltimaade delegatsioonide ühiseid plaane organisatsiooni aastaistungil osalemiseks ja ühiste seisukohtade ning dokumendieelnõude esitamiseks.

OSCE PA Eesti delegatsiooni kuuluvad Mart Nutt, Mati Raidma ja Külliki Kübarsepp. Kohtumisest võtab osa ka OSCE Parlamentaarse Assamblee president Ilkka Kanerva.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside