Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarne Assamblee tähistab oma 25. aastapäeva Georgias, Tbilisis. Eesti delegatsioon on kohal täies koosseisus: Mart Nutt, Mati Raidma ja Külliki Kübarsepp.

Plenaaristungil esinenud Külliki Kübarsepp märkis, et organisatsiooni tegevus vajab ümberkorraldamist. “Peame muutuma praktilisemaks. Seda nõuab pinevaks muutunud julgeolekuolukord. Vajame kiiremas korras läbimõeldud tegevusplaani, et seista vastu terrorismiohule,” ütles Kübarsepp. “Oluline on keskenduda lahenduste otsimisele ja vähem aega kulutama lõputule konsensuse otsimisele. Peame seisma selle eest, et ükski riik ei seoks end lahti ühistest väärtustest ega looks oma reegleid teiste allutamiseks. Kõik riigid peavad sõlmitud kokkulepetest kinni pidama,” rõhutas ta.

“Meie, poliitikud, peame tegutsema kohusetundlikumalt ning tegema enam koostööd ja jagama selgitusi. Vähene selgitustöö sillutabki teed populismi tõusule ja ühiste väärtuste sisu moonutamisele. OSCE roll peab olema populismi kasvu peatamine ja demokraatlike väärtuste kaitsmine,” ütles Kübarsepp.

OSCE Parlamentaarsest Assambleest võtab osa üle 300 parlamendisaadiku 57 liikmesriigist, osalejate koguarv on ligi 700. See on suurim üritus seni toimunutest.

Assambleel arutlusel olevad teemad hõlmavad peamiselt julgeolekuküsimusi, migratsioonikriisi ning koostööd riikide ja regioonide vahel. Olulisel kohal on ka Gruusia, Moldova ja Ukraina olukorda käsitlevad dokumendid, milles toetatakse nende riikide püüdlusi.

Istungjärk võtab vastu Tbilisi resolutsiooni ja valib uue presidendi.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside