Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarne Assamblee pidas Austrias Viinis aastaistungi, kus võeti vastu kolm erakorralist resolutsiooni, saadi ülevaade assamblee viimase aasta tegemistest ning valiti uus president.

Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma ütles, et Vene Föderatsiooni destabiliseerivat sõjalist kohalolekut Ukraina lähistel ja Krimmi ajutist okupeerimist hukkamõistva resolutsiooni vastuvõtmise näol on tegemist assamblee liikmete tugeva toetusavaldusega Ukrainale.

„On heameel, et õnnestus avaldada toetust regionaalsele julgeolekule ja Ukraina püüdlustele taastada oma territoriaalne terviklikus rahvusvaheliselt tunnustatud piirides,“ ütles Raidma. Tema sõnul illustreerib arutelude teravust ka fakt, et Vene Föderatsiooni delegatsioon ei aktsepteerinud otsust ning lahkus peale selle hääletust OSCE PA istungilt Viinis.

Istungil võeti vastu veel kaks erakorralist resolutsiooni. Hollandi algatusel võeti vastu resolutsioon „Üldised seiskohad seoses Valgevene teisitimõtlejatega“ ning Ameerika Ühendriikide algatusel küsimus, mis käsitleb toimetulekut vihkamise, sallimatuse, vägivalla ja diskrimineerimise suurenemisega OSCE regioonis.

Aastaistungil valiti assamblee uueks presidendiks Rootsi delegatsiooni asejuht Margareta Cederfelt.

Juuni lõpust kuni tänaseni hübriidvormis toimunud aastaistungil osalesid veel Eesti delegatsioon liikmed Heljo Pikhof ja Marko Šorin.

OSCE Parlamentaarse Assamblee eesmärk on rohkem kaasata liikmesriike Euroopa poliitika- ja julgeolekuküsimuste lahendamisse ning suurendada parlamendisaadikute vastutust ja mõjujõudu.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside