Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Jaanus Marrandi osaleb rahvusvahelise vaatlejana 18. märtsil toimuvatel Venemaale presidendi valimistel.

„Valimiste vaatlemine on üheks oluliseks mooduseks, et parlamendisaadikud saaksid jagada oma kogemusi ja teadmisi selleks, et toetada ühes või teises riigis demokraatlikke arenguid,“ märkis Marrandi. „Ootan huviga Venemaale minekut, et anda vaatlejana oma panus ning jälgida Venemaa siseriiklike demokraatlike protsesside arengut.“

„Parlamendiliikmed jälgivad kuivõrd valimised on õiglased ja läbipaistvad. Samuti kas need vastavad vabadele valimistele esitatud nõuetele nagu on sätestatud 1990. aasta Kopenhaageni dokumendis,“ selgitas Marrandi.

Marrandi töötab ühes meeskonnas koos Norra parlamendisaadikutega ja nad vaatlevad valimisi Moskva lähiümbruses. Enne vaatlejate jagunemist kahe- ja kolmeliikmelisteks meeskondadeks toimuvad põhjalikud briifingud, kohtumised poliitiliste kandidaatide, valitsusväliste organisatsioonide ning rahvusvaheliste ekspertidega.

OSCE PA on vaadelnud Venemaal alates 1993. aastast kokku kümnel korral. Sel korral tulevad 90 OSCE PA vaatlejat 30 riigist. Nende tegevust koordineerib OSCE PA asepresident Marietta Tidei Itaaliast. See on osa 420 liikmelisest rahvusvahelisest missioonist.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside