Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Soome presidendi Sauli Niinistö kohtumisel räägiti kahe riigi omavahelistest heanaaberlikest suhetest. Samuti keskendus arutelu rändekriisi ohjeldamisele ja rahvusvahelisele julgeolekule.

Rändevaldkonna kõige olulisema küsimusena oli kõne all Euroopa ühise varjupaigasüsteemi reform, kus nii Soome kui Eesti pooldavad Dublini aluspõhimõtte säilimist. Nestor rõhutas Euroopa Liidu välispiiri kontrolli tähtsust ja Schengeni viisaruumi säilitamise vajadust.

„Varjupaigataotlejate ümberpaigutamisel on tähtis vabatahtlikkuse põhimõte, seda pole sünnis peale suruda,“ ütles Nestor. „Oleme valmis ühistes huvides tegutsema ja teineteist aitama.“

Kohtumisel tulid jutuks ka arengud Ukrainas ja Venemaal. Nestor viitas Venemaa jätkuvale agressioonile Ida-Ukrainas ja provokatsioonidele Läänemerel. Ta rõhutas vajadust jätkata Euroopa Liidu ühtset lähenemist Venemaa suunal ja mitte loobuma Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonidest.

Ühiselt tunnustati Balti- ja Põhjamaade koostööd Ukraina, Gruusia ja Moldova toetamisel euroopalike väärtuste poole pürgimisel.

Eiki Nestor pälvis Soome riigipealt Soome Valge Roosi Rüütliordu suurristi.

Kohtumisel osalesid ka Riigikogu liikmed Kalle Palling, Marko Mihkelson, Sven Mikser ja Kadri Simson.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside