Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liikmed osalevad täna assamblee esimesel virtuaalsel aastaistungil, mis esialgselt pidi aset leidma Ateenas.

Eesti delegatsiooni esimees Oudekki Loone ütles, et NATO Parlamentaarne Assamblee suutis 2020. aastal märkimisväärselt kiiresti oma igapäevase töö, kohtumised ja raportite arutelu digitaliseerida, loodi ka kiiresti uusi tegevusi.

„Tõepoolest, ära jäid mitmed teabekogumise missioonid, nende asemel loodi aga teatud temaatilised veebiseminarid. Kinnitamisele minevate raportite tase on tavapäraselt kõrge, oleme NATO PA-s suutnud ühisele kaitsepoliitikale anda omapoolse väärtusliku sisendi,“ lisas ta.

Loone sõnul saavad virtuaalsed vahendid siiski olla ajutine lahendus. „Parlamentaarsete assambleede mõte on ka süvendada liikmesriikide omavahelisi suhteid, luua ühine aruteluruum, võimaldada ka mitteformaalseid nõupidamisi, seda kõike on konverentsitarkvara teel peaaegu võimatu saavutada,“ ütles Loone.

Assamblee komiteed vaatavad üle ja annavad hinnangu erinevatele raportitele ning edastavad resolutsioonid, mis täna toimuval plenaaristungil kinnitatakse. Tänasele plenaaristungile eelnesid komiteede virtuaalsed kohtumised.

NATO Parlamentaarse Assamblee aastaistungi põhirõhk on tänavu asetatud NATO  kohanemisele ohtudega ja nendest põhjustatud olukordadega. Rõhuasetus on NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi NATO 2030 peegeldusprotsessil, mille põhieesmärk on poliitilise dimensiooni tugevdamine. Samuti käsitleb assamblee Venemaalt lähtuvat kestvat ohtu julgeolekule ja Hiinast lähtuvaid uusi väljakutseid. Suurem fookus on nii Musta mere, Balkani kui ka Pärsia lahe regiooni julgeolekul.

Tänane plenaaristung algab kell 16 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.  

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside