Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma osaleb kuni esmaspäevani Luksemburgis toimuval NATO PA kevadistungil, kus arutatakse peateemadena Ukraina toetamist ja valmistumist juulis Vilniuses toimuvaks NATO tippkohtumiseks.

Raidma sõnul plaanib kaks korda aastas kogunev assamblee täiskogu kinnitada oma kevadistungil Ukrainale kindlat ja jätkuvat toetust. „Peame ühes liitlastega suurendama Ukrainale vajaliku sõjalise, majandusliku ja humanitaarabi andmist, samuti toetama Ukrainat riigi sõjajärgsel ülesehitamisel, aga ka teel Euroopa Liitu ja NATOsse,“ ütles ta ning juhtis tähelepanu Riigikogus äsja vastu võetud avaldusele, mille kohaselt tuleks Vilniuse tippkohtumisel sõnastada Ukraina kiireks NATOga integreerumiseks vajalikud sammud ning anda Ukrainale kutse alliansiga liitumiseks. „Rahvusvaheliselt peab töö jätkuma ka Venemaa vastu suunatud sanktsioonide laiendamisel ja agressioonikuriteo uurimiseks vajaliku eritribunali loomisel.“

NATO PA täiskogu istungi eel toimuvad reedest pühapäevani arutelud assamblee komiteedes. Raidma kuulub kaitse- ja julgeolekukomiteesse, mis seekord käsitleb Läänemere julgeolekut, Ukraina vabadusvõitlust ja liitlaste vastust Venemaa sõjale Ukrainas. Samuti osaleb Raidma reedel assamblee NATO-Ukraina parlamentidevahelise nõukogu töös.

NATO PA täiskogu koguneb istungile esmaspäeval. Teiste seas esinevad kevadistungil sõnavõtuga NATO PA Ukraina delegatsiooni juht Jehor Tšernjev ja Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov.

Täiskogu arutelud keskenduvad kahele teemale: esmalt räägitakse NATO kohanemise kiirendamisest Vilniuse tippkohtumisel ning seejärel käsitletakse Ukraina ühtset ja otsustavat toetamist. Mõlemal teemal plaanib NATO PA vastu võtta deklaratsiooni. Istungil saavad sõna ka NATO PA Soome delegatsiooni juht Jarmo Lindberg ja Rootsi delegatsiooni juht Hans Wallmark.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside