Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko rõhutas täna kohtumisel Nadia Savtšenkoga, et Ukrainal on jätkuvalt Eesti toetus.

Mikko andis Ukraina parlamendisaadikule, endisele sõjaväepiloodile Nadia Savtšenkole üle Riigikogus 15. märtsil vastu võetud avalduse, millega kutsuti Venemaad üles teda vabastama ebaseaduslikust vangistusest. Mikko sõnul teeb Riigikogu avaldusi harva, kuid Savtšenko toetusavaldus oli üks nendest.

Savtšenko tänas Riigikogu toetuse eest ja ütles, et rahvusvaheline toetus andis talle raskel ajal jõudu. Ta vabastati Venemaalt vangistusest 25. mail pärast laiaulatuslikku rahvusvahelist survet.

Kohtumisel arutati Ukraina ja Venemaa suhteid, Ukraina ja Balti riikide demokraatia arengut ning Savtšenko tööplaane ENPA Ukraina delegatsiooni liikmena.

Savtšenko sõnul teeb ta tööd selle nimel, et vabastada 29 poliitvangi, kes on Venemaal vangistuses. Mikko hinnangul peab Savtšenko tänuväärset võitlust vangide vabastamise eest.

„Venemaa rikub ebaseadusliku kinnipidamisega rahvusvahelist õigust ja Minski 2014. aasta kokkulepet, mis näeb ette kõigi pantvangide ja ebaseaduslikult kinnipeetud inimeste kohest vabastamist,ˮ ütles Marianne Mikko.

Kohtumine toimus Strasbourgis Prantsusmaal ENPA istungi raames, kus Savtšenko kutsus üles tegema koostööd Venemaa agressiooni vastu.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside