Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioonide juhid allkirjastasid Strasbourgis ühisavalduse ENPA juhtkonnale. Avalduses mõistsid delegatsioonijuhid ühemõtteliselt hukka korruptsiooni ENPA liikmete seas, mis viimasel ajal on esile kerkinud. Avalduses nõuti ENPA-lt konkreetseid samme süüdistuste sõltumatuks ja läbipaistvaks uurimiseks.

“ENPA-l kui inimõigusi kaitsval ja euroopalikke väärtusi kandval organisatsioonil peab olema nulltolerants korruptsiooni suhtes. Pole võimalik töötada keskkonnas, kus kasvõi üksainus su kolleeg võtab silmagi pilgutamata vastu meelehead,” kommenteeris avaldust Eesti delegatsiooni juht ja ENPA asepresident Marianne Mikko.

Allakirjutanud Norra, Rootsi, Taani, Soome, Eesti, Läti ja Leedu tegid ettepaneku vaadata üle ENPA liikmete käitumiskood ja ka see, kuidas liikmed seda täidavad. Samuti soovitati kirjas luua kontrollimehhanism, mis käivitub juhul, kui ENPA liige on ilmselgelt eksinud ENPA reeglite vastu, et vältida tulevasi korruptsioonijuhtumeid.

Lisainfo: Marianne Mikko, 5646 3614

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside