Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul peaks Eesti toetama ning aktiivselt kaasa aitama rahvusvahelise tribunali loomisele seoses Malaisia reisilennuki allatulistamisega eelmise aasta 17. juulil Ida-Ukraina õhuruumis.

„Ligi kolmsada inimelu nõudnud võika kuriteo toimepanijad ja kaasaaitajad ei tohi jääda karistuseta,“ ütles Mihkelson. Seepärast on tema sõnul eriti oluline rahvusvahelise tribunali moodustamine. „Igasuguseid katseid tribunali loomist takistada tuleb aga hinnata, kui kuriteole kaasaaitamist,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson meenutas, et just Malaisia reisilennukiga juhtunud tragöödia lõi eeldused üleeuroopalise konsensuse tekkimisele, mis omakorda viis karmimate Venemaa vastaste sanktsioonide kehtestamisele. „Need sanktsioonid kehtivad ka täna. Venemaa pole kahjuks näidanud üles vähimatki valmisolekut loobuda oma agressiivsest kavatsustest Ukraina vastu,“ rõhutas Mihkelson.

Malaisia reisilennukiga juhtunud tragöödia oleks mõistagi jäänud olemata, kui Venemaa poleks alustanud agressiooni Ukraina vastu. Tänaseks on paljud sõltumatud uurijad kindlaks teinud, et lennuk tulistati alla maa-õhk tüüpi raketiga Buk M-1 ning sellega on seotud Venemaa toetatud separatistid,“ rääkis Mihkelson ja lisas, et tõe ja süüdlaste väljaselgitamine ning nende vastutusele võtmine omab väga suurt tähtsust edasistele arengutele Ida-Ukrainas.

Malaysian Airlinesi lennuk Boeing 777 tulistati alla täpselt aasta tagasi Ida-Ukrainas. Hukkusid kõik pardal viibinud 298 inimest. Malaisia on teinud ametliku ettepaneku luua juhtunu uurimiseks ÜRO tribunal.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside