Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas täna Riigikogu infotunnis Andres Herkeli küsimusele parvlaevaliikluses kasutatavate asenduslaevadega seotud kahju kohta.

Michali sõnul on asenduslaevade kasutamise kulu suures osas kaetud tehastelt saadavate trahvidega. Ta märkis, et see on orienteeruvalt 50 000 eurot. „Trahvide kättesaamine käib niimoodi, et trahvid peetakse kinni lepingulistest maksetest, mis lähevad tehastele. Seetõttu nende kinnipidamine siitpoolt on igati tehtav ja tõenäoline,“ ütles Michal.

Michal selgitas, et lepinguid asenduslaevade jaoks sõlmis Tallinna Sadam.

„Riik on sõlminud vastavalt riigihankele lepingu, riigi jaoks täiendavat kallinemist ei toimu. Tallinna Sadam peab tagama asenduslaevad, mida ta on ka teinud 1. oktoobrist juhuks, kui tellitud uued laevad hilinevad,“ ütles Michal.

Michal lisas, et Tallinna Sadama lähtekoht on olnud, et asenduslaevad oleksid inimestele mugavad, hind oleks sõitjatele soodne ja samas äriplaanile vastuvõetav. Ta märkis, et Tallinna Sadamale on praamiprojekti kasumlikkus 7,4 protsenti.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas veel Henn Põlluaasa esitatud küsimusele vastutusest seoses nurjunud parvlaevahankega, Jaanus Karilaidi küsimusele suursaarte ja mandri vahelisest parvlaevaühenduse kohta, Jaak Madisoni küsimusele praamiliikluse olukorrast, Andres Ammase küsimusele parvlaevaühendusest Hiiu- ja Saaremaaga, Enn Eesmaa küsimusele uute parvlaevade valmimise järelevalvest ning Raivo Põldaru küsimusele trahvidest seoses parvlaevade hilinemisega.

Istungi stenogramm

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 51 69 152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside