Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kolm kollektiivset pöördumist.

Stepan Romanovi algatatud kollektiivne pöördumine „Nõuame Euroopa ühenduse poolt Eestile jõuliste meetodtitega peale surutud sanktsioonipoliitika kohest lõpetamist“ ja edastati see menetlemiseks väliskomisjonile.

Pöördumises nõutakse Euroopa ühenduse poolt Eestile jõuliste meetoditega peale surutud sanktsioonipoliitika kohest lõpetamist Venemaa Föderatsiooni suhetes. Põhjendusena tuuakse, et antud aastatepikkune sanktsioonide kehtestamine pole ennast mitte miskil moel õigustanud.     

Mari-Liis Jänese algatatud kollektiivne pöördumine „Elektriliste tõukerataste parkimistava on ohtlik ja vajab liiklusseadusega reguleerimist!“ ja edastati see menetlemiseks majanduskomisjonile.

Liiklusseadus reguleerib väga üksikasjalikult mootorsõidukite parkimist ja selle erinõudeid, kuid need ei laiene kergliikurile. Arvestades uue sõiduvahendi populaarsust, on selge, et elektriliste tõukeratastega seotud parkimisreegleid vajavad nüüd täpsemat regulatsiooni.

MTÜ Koos rahu eest Eestis algatatud kollektiivne pöördumine “Petitsioon “Energiabörsidelt lahkumine” kohta” ja edastati see menetlemiseks majanduskomisjonile.

Pöördumises nõutakse energia ostmise viivitamatut lõpetamist rahvusvahelise börsisüsteemi kaudu ja tervikuna lahkumist kõikide strateegiliste energiakandjate spekulatiivsetelt börsisüsteemidega seotud platvormidelt. Samuti nõutakse pikaajalisi ostu-müügi lepinguid otsetarnijatega parima võimaliku hinnaga kõigi energiaressursside ja süsivesinike kohta.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside