Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega menetlusse võetud kollektiivsed pöördumised käsitlevad riigieksamite ärajätmist ja hindade tõusu.

 

Menetlusse võeti Alexandra Dzhikaeva algatatud kollektiivne pöördumine „Gümnasistide pöördumine“ ja edastati see menetlemiseks kultuurikomisjonile.

Pöördumises palutakse teha 12. klassi eksamite sooritamine vabatahtlikuks. Põhjendusena tuuakse esile, et distantsõppe tõttu on paljud tunnid jäänud ära, teemad jäid omandamata, õpilased ei saanud keskenduda õppele, sest olid haiged või tundsid puudust tehnilistest õppevahenditest. Paljud õpilased eelistavad distantsõpet, aga mõned ei pea seda tulemuslikuks. Distantsõppe ebapiisav õpetamise ja õppimise kogemus ei andnud neile võimalust õpitulemust täies mahus omandada. Pöördumises peetakse 2021-2022. õppeaasta riigieksamite ärajätmist õigeks sammuks.

Menetlusse võeti Aleksei Ivanovi algatatud kollektiivne pöördumine „Hinnad tõusevad, Eesti elanikud on sunnitud massiliselt seisma toetuste järjekordades, mis edasi?“ ja edastati see menetlemiseks majanduskomisjonile.

Pöördumises märgitakse, et energiahindade tõus on mõjutanud kõiki Eesti elanikke. Pöördumises tehakse mitmed konkreetsed ettepanekud meetmete rakendamiseks.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside