Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pöördumine on arvamuse saamiseks Eestis kasutatava elektroonilise valimissüsteemi kohta.

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse Riigikogu liikmete Martin Helme, Lauri Laatsi, Jaak Valge, Varro Vooglaiu, Helle-Moonika Helme, Kalle Grünthali, Rain Epleri, Siim Pohlaku, Rene Koka, Arvo Alleri, Alar Lanemani, Mart Helme, Leo Kunnase, Evelin Poolametsa, Anti Poolametsa, Anastassia Kovalenko-Kõlvarti, Aleksandr Tšaplõgini, Aleksei Jevgrafovi, Vadim Belobrovtsevi, Kert Kingo ja Henn Põlluaasa 2. mail esitatud Riigikogu pöördumise „Eesti Vabariigi Riigikogu pöördumine Euroopa Nõukogu komisjoni „Demokraatia õiguse kaudu“ poole arvamuse saamiseks Eestis kasutatava elektroonilise valimissüsteemi kohta“ eelnõu (425 PE).

Eelnõu esitajate hinnangul on põhjust muret tunda elektroonilise valimissüsteemi usaldatavuse pärast ka seetõttu, et sõjalised konfliktid maailmas on intensiivistumas, mis võib tekitada kasvanud vaenulikku huvi võltsida valimistulemusi Euroopa Liidu ja NATO piiririigis, nagu Eesti seda on.

Eespool kirjeldatud vastuolusid arvestades soovivad eelnõu algatajad, et Riigikogu pöörduks esitatud eelnõuga Euroopa Nõukogu komisjoni „Demokraatia õiguse kaudu” poole, taotlemaks nende arvamust asjaolule, kas Eesti internetihääletuse süsteemi jätkuv kasutamine on õigustatud ja turvaline ka siis, kui eespool kirjeldatud vastuolud ei ole asjakohaselt lahendatud. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside