Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks eelnõu.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni 22. novembril algatatud Riigikogu valimise seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (550 SE).

Eelnõu näeb ette muuta üleriigiline nimekiri kohaliku omavalitsuse volikogu ja Riigikogu valimistel avatuks. See tähendaks erakonna valimisnimekirja kantud isikute järjestumist vastavalt saadud häälte arvule ning arvestades valimisringkonna suurust. Seletuskirjas märgitakse, et selle tulemusena kaob võimalus, et Riigikogusse või Tallinna volikogusse pääseks kandidaat üksnes tänu oma paigutusele üleriigilises nimekirjas, kui nimekirjas temast tagapool oleva kandidaadi häälte osakaal vastava ringkonna lihtkvoodist on suurem. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu liikmete Igor Gräzini, Toomas Vitsuti, Valdo Randpere, Artur Talviku, Peeter Ernitsa, Liisa Oviiri, Martin Helme ja Henn Põlluaasa 23. novembril algatatud kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (551 SE).

Eelnõu näeb ette kehtestada eeluurimiseks kindlad tähtajad, mis kriminaalmenetluses praegu puuduvad. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside