Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse neli eelnõu.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni 15. detsembril algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (354 SE).

Eelnõu eesmärk on anda Vabariigi Presidendile õigus ja kohustus mitte nimetada ministriks isikuid, kes ministri ametisse ei sobi. Minister peab olema usaldusväärne, ilma kehtivate kuriteo eest määratud karistusteta ja täielikult teovõimeline Eesti Vabariigi kodanik, kes valdab vabalt eesti keelt. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu liikmete Madis Millingu, Andres Ammase, Martin Helme ja Igor Gräzini 13. detsembril algatatud Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (351 SE).

Eelnõu näeb ette luua ERR juurde sõltumatu eetikanõukogu, mis ei kuulu ERR koosseisu, koosneb ajakirjandusega ja eetikaga professionaalselt mittetegelevatest, kõrge ühiskondliku tuntusega inimestest. Juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.

Keskkonnakomisjoni 14. detsembril esitatud Riigikogu otsuse “Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogu liikmete tagasikutsumine ja uute liikmete nimetamine” eelnõu (352 OE).

Eelnõu näeb ette kutsuda nõukogust tagasi Aivar Kokk, Kalvi Kõva ja Mati Raidma ning nimetada nõukogu liikmeteks Kalle Muuli, Rainer Vakra ja Meelis Mälberg. Juhtivkomisjoniks määrati keskkonnakomisjon.

Kultuurikomisjoni 14. detsembril esitatud Riigikogu otsuse “Riigikogu liikmest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (353 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada Aadu Musta asemele nõukogu liikmeks Toomas Väinaste ja Mark Soosaare asemele Barbi-Jenny Pilvre-Storgard. Juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside