Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatus võttis menetlusse Vabariigi Presidendi esitatud Riigikogu otsuse „Urmas Varblase Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse nimetamine“ eelnõu (23 OE).

Vabariigi President Alar Karis tegi Riigikogule ettepaneku nimetada Urmas Varblane Eesti Panga Nõukogu esimeheks alates 13. juunist 2023, seoses Eesti Panga Nõukogu esimehe Mart Laari ametivolituste lõppemisega 12. juunil.

President märgib, et Urmas Varblane on üks Eesti silmapaistvamaid kaasaegseid majandusteadlasi, kes on avaldanud sadu teaduspublikatsioone ja osaleb sageli avalikes majanduspoliitilistes aruteludes. Majandusprofessori ja Eesti Teaduste Akadeemia liikmena tugevdab Urmas Varblane Eesti Panga nõukogu teadmist majandusprotsessidest ja võimet kontrollida Eesti Panga juhatuse tööd.

Urmas Varblane on ka praegu Eesti Panga nõukogu liige ja tunneb seega nõukogu igapäevatööd ning on kursis Eesti Pangas toimuvaga. Tema saamine Eesti Panga nõukogu esimeheks hoiab järjepidevust senise ja tulevase Eesti Panga nõukogu vahel.

Eesti Panga nõukogu esimehe volitused kestavad viis aastat.

Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside