Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks eelnõu.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni 29. oktoobril algatatud tulumaksuseaduse § 5 muutmise seaduse eelnõu (123 SE).

Eelnõuga soovitakse parandada kohalike omavalitsuste võimekust omavalitsuste ülesannete täitmisel ja teenuste pakkumisel. Selleks nähakse ette tõsta kohalikule omavalitsusele laekuvat residendist füüsilise isiku maksustatava tulu osa 2018. aastaks 12,13-le protsendile. Seletuskirjas viidatakse asjaolule, et majanduskriisi ajal vähendati omavalitsustele laekuvat tulumaksu osa 11,4%-le protsendile. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

57 Riigikogu liikme 28. oktoobril esitatud Riigikogu otsuse “Riigikogu probleemkomisjoni moodustamine Eesti narkopoliitika ja HIV ennetustegevuse analüüsimiseks ning ennetustegevuse tõhustamiseks” eelnõu (122 OE).

Eelnõu kohaselt on probleemkomisjoni ülesanne narkomaania ja HIV ennetamise arengukavade ning vastavate riiklike strateegiate hetkeseisu analüüs, sealhulgas rahaliste ressursside planeerimise ja kasutamise analüüs. Probleemkomisjoni ülesandeks on pakkuda lahendusi narkosurmade arvu ja HIV leviku radikaalseks vähendamiseks, et panna piir narkokuritegevusele ja tagada efektiivne sõltuvusravi. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

[email protected]

 

 

Tagasiside