Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks eelnõu.

Isamaa fraktsiooni 17. veebruaril algatatud riigieelarve seaduse Eesti Vabariigi põhiseadusega kooskõlla viimise seaduse eelnõu (580 SE).

Eelnõu eesmärk on suurendada iga-aastase riigieelarve läbipaistvust ja arusaadavust ning Riigikogu rolli riigieelarve menetlemisel.

Eelnõu kohaselt tuleb iga riigieelarve programmi kohta eraldi välja tuua tööjõukulud, majandamiskulud, sotsiaaltoetused, investeeringutoetused, muud toetused, finantskulud ja muud kulud, sealhulgas amortisatsioonikulu. Samasugune kulude liigendus kehtestatakse ka põhiseaduslike institutsioonide eelarvetele. Lisaks soovitakse seaduses sätestada, et toetused keskvalitsuse juriidilistele isikutele ja ka teistele juriidilistele isikutele liigendatakse riigieelarves iga juriidilise isiku kaupa eraldi, mis võimaldab täpselt tuvastada, kui palju ühele või teisele juriidilisele isikule riigieelarvega toetust määratakse.

Samuti soovitakse tühistada  ministri õigus muuta riigieelarvega kindlaks määratud piirmääraga vahendite liigendust riigieelarves ja anda vastav õigus üksnes Vabariigi Valitsusele kui kollektiivsele organile. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni 17. veebruaril  esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele toiduainete käibemaksu langetamiseks 9-le protsendile“ eelnõu (579 OE).

Eelnõuga tehakse ettepanek langetada 9-le protsendile põhitoidugruppide käibemaks, mis puudutab juur- ja köögivilju, piima-, liha-, teravilja- ning kalatooteid. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside