Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatus võttis menetlusse kaks eelnõu ja kaks kollektiivset pöördumist.

Kultuurikomisjoni 8. novembril esitatud Riigikogu otsuse ,,Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamine” eelnõu (342 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada Riigikogu liige Andre Hanimägi Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikmeks. Tema nimetamise põhjus on nõukogu senise liikme Tõnis Mölderi lahkumine Eesti Keskerakonna fraktsioonist.

Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu koosneb Riigikogu liikmetest ja Rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjatest. Riigikogu nimetab Riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul nõukokku ühe esindaja igast Riigikogu fraktsioonist Riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli Rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjat, kelle volitused kestavad viis aastat. Juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.

Rahanduskomisjoni 8. novembril esitatud Riigikogu otsuse ,,Riigikogu liikmest Eesti Panga Nõukogu liikme tagasikutsumine ja uue liikme nimetamine” eelnõu (343 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada nõukogu liikmeks Riigikogu liige Ester Karuse.

Eelnõu esitamine tuleneb asjaolust, et Eesti Panga Nõukogu liige Jaanus Karilaid on Eesti Keskerakonna fraktsioonist lahkunud ning fraktsioon soovib nimetada tema asemele nõukogu liikmeks Riigikogu liikme Ester Karuse.

Eesti Panga Nõukogu on Eesti Panga järelevalveorgan ja see koosneb esimehest, Riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Eesti Panga Nõukogu moodustamisel lähtutakse põhimõttest, et iga Riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees esitab neli valdkonna asjatundjat. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse Kristjan Korstna algatatud kollektiivse pöördumise „Seadustada elanike esile kutsutud erakorralised KOV valimised“ ja edastada see menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.

Samuti võeti menetlusse Annely Ojametsa algatatud kollektiivne pöördumine „Jah hoiu-laenuühistutele, ei võõrpangastamisele!“ ja edastati see menetlemiseks rahanduskomisjonile.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside