Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kolm eelnõu ja kolm kollektiivset pöördumist.

Kultuurikomisjoni 24. mail esitatud Riigikogu otsuse „Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (221 0E).

Eelnõu näeb ette nimetada Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmeteks Eesti Rahvusraamatukogu töövaldkondade tunnustatud asjatundjad Priit Pirsko ja Raivo Ruusalepp.

Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu on rahvusraamatukogu kõrgeim juhtimisorgan, kuhu kuulub 7 liiget. Riigikogu nimetab kultuurikomisjoni ettepanekul nõukogusse kolm Riigikogu liiget ja kaks Rahvusraamatukogu töövaldkondade tunnustatud asjatundjat volituste tähtajaga neli aastat. Lisaks nimetab nõukogusse ühe liikme kultuuriminister ning ametikoha järgselt kuulub nõukogusse Riigikogu Kantselei direktor. Juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 22. mail esitatud Riigikogu otsuse „Ettepanek Vabariigi Valitsusele võtta kasutusele Köningsbergi ajalooline, eestipärane nimi” eelnõu (218 OE).

Eelnõuga tehakse valitsusele ettepanek nimetada kuu jooksul peale vastava otsuse vastuvõtmist Kaliningrad tagasi Köningsbergiks ja viia läbi kõik nimemuutmisest tulenevad toimingud. Juhtivkomisjoniks määrati väliskomisjon.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 24. mail esitatud Riigikogu otsuse „Putukate ja putukaid sisaldavate toitude ja toodete erimärgistamise ja müügi kohta” eelnõu (222 OE).

Eelnõu näeb ette kohustada valitsust välja töötama reeglid putukate ja putukalisandeid sisaldavate toitude ja toodete erimärgistamiseks ning kehtestama nõude nende eraldi paigutamiseks kauplustes ja müügikohtades. Juhtivkomisjoniks määrati maaelukomisjon.

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kolm kollektiivset pöördumist

Oleg Kultajevi algatatud kollektiivne pöördumine „Petitsioon Riigikogule e-hääletamise kaotamiseks“ ja edastati see menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.

Raili Sule algatatud kollektiivne pöördumine „Kordusvalimised 2023“ ja edastati see menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.

Karin Madissoni algatatud kollektiivne pöördumine „Palume tagada tugevate maakoolide ja maaelu säilimine!“ ja edastati see menetlemiseks kultuurikomisjonile.

Kollektiivsete pöördumiste sisu kohta on avaldatud teave Riigikogu veebis.

Riigikogu pressiteenistus 
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

                                                       

Tagasiside