Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kolm eelnõu.

Riigikogu liikmete Mart Helme, Martin Helme, Uno Kaskpeiti, Raivo Põldaru, Henn Põlluaasa ja Arno Silla 2. juunil algatatud politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu (48 SE).

Eelnõu näeb ette politseiametnikele õiguse väljateenitud aastate pensionile ka siis, kui politseiametnik on lahkunud politseiteenistusest enne pensioniõigusliku vanuse täitumist, kui tal on vajalik politseiteenistuse staaž. Kehtiva seaduse kohaselt tekib politseiametnikul õigus väljateenitud aastate pensionile, kui politseiametnik on olnud teenistuses vähemalt viis aastat järjest vahetult enne pensioniõigusliku vanuse täitumist, milleks on 55 eluaastat. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.

Majanduskomisjoni 1. juunil esitatud Riigikogu otsuse “Eesti Arengufondi nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (46 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada nõukogu liikmeteks Riigikogu liikmed Maris Lauri ja Jevgeni Ossinovski ning avalikkuse ja üldsuse esindajad Sven Papp ja Mart Einasto. Seadusest tulenevalt nimetab Riigikogu majanduskomisjoni ettepanekul viis nõukogu liiget tähtajaga kuni neli aastat. Kaks liiget on Riigikogu liikmed ning kolm ettevõtluse ja üldsuse esindajad. Ettevõtluse esindajana jätkab Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe, kelle volitused kehtivad 2017. aasta 13. maini. Arengufondi nõukogu on kokku üheksaliikmeline. Kaks nõukogu liiget nimetab ka rektorite nõukogu avalik-õiguslike ülikoolide nõukogude liikmete hulgast, kelleks on hetkel Andres Keevallik ja Volli Kalm. Juhtivkomisjoniks määrati majanduskomisjon.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni 1. juunil esitatud Riigikogu otsuse “Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” eelnõu (47 OE).

Eelnõuga tehakse valitsusele ettepanek töötada välja eelnõu, mis vabastaks tööandja 13-18 aastaste õpilasmalevas töötavatele noortele rahas makstava töötasu pealt tasutavast sotsiaalmaksust. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

 

Tagasiside