Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatus võttis menetlusse ühe eelnõu ja neli kollektiivset pöördumist.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni 20. aprillil algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (15 SE).

Eelnõu näeb ette kehtestada lesepensioni määramise võimalus isikule, kes on vanaduspensionieas ning kelle abikaasa, kellega on isik abielus olnud vähemalt 10 aastat, on vanaduspensioni ajaks surnud. Lesepension määratakse eluks ajaks ning võrdub surnud abikaasale arvutatud  riikliku pensioniga. Lesepensionit ei määrata, kui see on isiku enda riiklikust pensionist väiksem. Lesepensioni indekseeritakse ja tõstetakse erakorraliselt samadel alustel nagu vanaduspensioni. Lesepensioni taotlemise korra ja esitatavate dokumentide loetelu kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon.

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse neli kollektiivset pöördumist:

Indrek Salumäe algatatud kollektiivne pöördumine „Riigikogu valimiste e-hääletuse tulemuste avalikustamine“ ja edastas selle menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.

Kadri Brauni algatatud kollektiivne pöördumine „Vabariigi Valitsusele puudega ja vähenenud töövõimega inimeste toetuseks“ ja edastas selle menetlemiseks sotsiaalkomisjonile.

Eestimaa Loomakaitse Liidu algatatud kollektiivne pöördumine „Keelame koerte ketis pidamise“ ja edastas selle menetlemiseks maaelukomisjonile.

Kenno Põltsami algatatud kollektiivne pöördumine „Perekonna privileegi kaitsel – abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline liit“ ja edastas selle menetlemiseks õiguskomisjonile.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside