Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse üheksa eelnõu.

Riigikogu liikme Mart Maastiku 14. juunil algatatud liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu (243 SE).

Eelnõu näeb ette võrdsustada mopeedidega need B-kategooria sõidukid, mille lubatud täismass on kuni  2 500 kg ja suurim füüsiliselt piiratud kiirus 45 kilomeetrit tunnis ning võimaldada selliste sõidukite juhtimist vähemalt 14-aastastel isikutel, kellele on antud AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus. Juhtivkomisjoniks määrati majanduskomisjon.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni 14. juunil esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele elektri üldteenuse klientide universaalteenuse hinnalt börsipõhisele hinnastamisele viimiseks” eelnõu (244 OE).

Eelnõuga tehakse valitsusele ettepanek luua õiguslik võimalus, et viia elektri üldteenuse kliendid universaalteenuselt automaatselt börsipaketile, kui börsihind on soodsam. Juhtivkomisjoniks määrati majanduskomisjon.

Riigikogu liikmete Arvo Alleri, Alar Lanemani 14. juunil algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (245 SE).

Muudetakse käibemaksuseaduse §15 lõiget l ning vähendatakse käibemaksu standardmäära, mille suurus on praegu 20%. Teatud kaupadele ja teenustele kehtivaid vähendatud määrasid (9% ja 5%) eelnõuga ei muudeta. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu liikmete 14. juunil algatatud Henn Põlluaasa, Helle-Moonika Helme, Mart Helme ja Jaak Valge 14. juunil algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valmise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (246 SE).

Eelnõu näeb ette kehtestada Eestis mandaatide ühitamatuse põhimõte, mille kohaselt uus omandatud mandaat tühistab eelneva mandaadi ehk kui Riigikogu liige osutub valituks kohaliku omavalitsuse volikokku, siis tühistub Riigikogu mandaat ja vastupidi. Riigikogu liikmel on vastavalt eelnõule õigus valida, kumba mandaati ta kasutab. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu liikmete Helle-Moonika Helme ja Arvo Alleri 14. juunil algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (247 SE).

Eelnõuga tehtava muudatuse tulemusega väheneb füüsilise isiku ja mitteresidendi tulult makstava tulumaksu määr, mis praegu on 20%. Juriidilise isiku tulumaksu määra ei muudeta. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu liikmete Henn Põlluaasa, Kert Kingo, Rain Epleri 15. juunil algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (248 SE).

Eelnõu muudatuse tulemusena suurendatakse töötaja isikliku sõiduauto hüvitise maksuvaba piirmäära. Juhtivkomisjoniks märgiti rahanduskomisjon.

Riigikogu liikmete Arvo Alleri, Rene Koka 15. juunil algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (249 SE).

Eelnõu muudatuse tulemusena väheneb füüsilise isiku ja mitteresidendi tulult makstava tulumaksu määr, mis praegu on 20%. Juriidilise isiku tulumaksu määra ei muudeta. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Riigikogu liikmete Leo Kunnase, Alar Lanemani, Anti Poolametsa 15. juunil algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (250 SE).

Eelnõuga muudetakse käibemaksuseaduse § 15 lõiget l ning vähendatakse käibemaksu standardmäära, mille suurus on praegu 20%. Teatud kaupadele ja teenustele kehtivaid vähendatud määrasid (9% ja 5%) eelnõuga ei muudeta. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Isamaa fraktsiooni 15. juunil esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine mõttekoja SALK poolt valimiste mõjutamisega seotud asjaolude uurimiseks“ eelnõu (251 OE).

Komisjoni eesmärgiks seatakse uurida  ajakirjanduses  esitatud väiteid mõttekoja SALK tegevuse kohta Riigikogu valimiste  mõjutamisel. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside