Menetlusse võeti eelnõu kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmiseks
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks eelnõu ja kaks kollektiivset pöördumist.
Korruptsioonivastase erikomisjoni 20. mail algatatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (397 SE).
Eelnõuga tehakse muudatus, mis on vajalik huvide konflikti vältimiseks kohaliku omavalitsuse revisjonikomisjoni töös.
Seletuskirjas märgitakse, et kohaliku omavalitsuse revisjonikomisjoni liige, kes töötab töölepinguga sama valla või linna ametiasutuses töölepingu alusel satub olukorda, kus kontrollides ja hinnates oma tööandja – valla või linnavalitsuse ametiasutuse või selle hallatava asutuse – tegevust, asub teostama järelevalvet oma otsese ülemuse üle. Seega satub valla või linna ametiasutuses töölepingu alusel töötav kohaliku omavalitsuse revisjonikomisjoni liige huvide konflikti ning korrektne on end niisuguses olukorras taandada. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi 19, mail algatatud Riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (396 SE).
Eelnõu näeb ette hoida Riigikogu eelarves kokku vajalik summa, et päästa kärbetest pikaajaline arenguseire, mis on oluline osa teadmispõhisest otsustamisest. Selle asemel hoitakse eelnõu järgi vajalik summa Riigikogu liikmete kuluhüvitiste arvelt. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.
Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse kaks kollektiivset pöördumist.
Menetlusse võeti Erakonna Eestimaa Rohelised algatatud kollektiivne pöördumine „Petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks“ ja edastati see menetlemiseks õiguskomisjonile.
Allakirjutanud teevad Riigikogule ettepaneku muuta samast soost paare diskrimineerivat perekonnaseadust ja tagada nende põhiseaduslik õigus võrdsele kohtlemisele.
Menetlusse võeti Noorte Sotsiaaldemokraatide algatatud kollektiivne pöördumine „Noortele tasuta menstruaaltarvikud“ ja edastati see menetlemiseks sotsiaalkomisjonile.
Pöördumises kutsutakse valitsust ja Riigikogu üles alandama tampoonide, hügieenisidemete ja mähkmete käibemaksu üheksale protsendile, et tagada nende parem kättesaadavus kõikidele vajajatele. Samuti tehakse ettepanek võimaldada noortel saada neid tarvikuid tasuta.
Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]