Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse üks otsuse eelnõu ja kollektiivne pöördumine.

Rahanduskomisjoni 30. mail esitatud Riigikogu otsuse “Hasartmängumaksu Nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (646 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada nõukogu liikmeks Riigikogu liige Enn Meri, arvata nõukogu koosseisust välja Kultuuriministeeriumi esindajana nõukogu liikmeks nimetatud Paavo Nõgene ning nimetada tema asemele nõukogu liikmeks Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Menetlusse võeti Natalja Pessotšinskaja 8. mail algatatud kollektiivne pöördumine “Päästkem Narva-Jõesuu metsad!” ja see edastati menetlemiseks keskkonnakomisjonile.

Pöördumine tugineb Narva-Jõesuu ja Narva üldsuse, aiandusühistute ning elanike esindajate koosoleku otsusel, mida toetab 1105 allakirjutanut. Pöördumises palutakse kohalikku omavalitsust võtta kaitse alla mets, mis kuulub Narva-Jõesuule.

Põhjendusena tuuakse esile, et RMK kinnitusel ei ole selle metsa territooriumil lähema kahe-kolme aasta jooksul raietöid planeeritud, kuid aeg lendab kiiresti ja plaanid muutuvad. Mets on võrdselt mererannaga olnud ajalooliselt Narva-Jõesuu kuurordi visiitkaardiks. „Me tahame säilitada oma „silmatera“ – puhast männiõhku. Narva-Jõesuud ümbritseva metsaga riigi „rahakotti“ just väga ei täida, kuid turistide ja kohalike elanike meelitamisele Narva-Jõesuu kuurorti aitab ilus männimets vägagi kaasa. Meie mets on Narva, Sillamäe ja muidugi Narva-Jõesuu kopsud,“ kirjutatakse pöördumises. Allakirjutanud paluvad tungivalt toetada ettepanekut ja püüet kaitsta Narva-Jõesuu metsi ja loodust ning pöörduvad kohaliku omavalituse poole, et tõstatada ametlikul tasandil küsimus Narva-Jõesuu piirkonna metsa lülitamisest looduskaitsetsooni.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside