Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

BA moodustati kui konsultatiivne ja koordineeriv institutsioon.

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse väliskomisjoni 17. mail esitatud Riigikogu otsuse „Eesti Vabariigi, Leedu Vabariigi ja Läti Vabariigi Parlamentidevahelise Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (212 OE).

Eelnõu näeb ette moodustada Balti Assamblee Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad järgmised Riigikogu liikmed: delegatsiooni juht Timo Suslov, delegatsiooni juhi asetäitja Enn Eesmaa ja liikmed Arvo Aller, Karmen Joller, Meelis Kiili, Lauri Laats, Priit Lomp, Tiit Maran, Helir-Valdor Seeder, Riina Solman, Margit Sutrop ja Peeter Tali.

Eelnõus nimetatud delegatsiooni liikmed on esitatud Riigikogu komisjonide ja fraktsioonide poolt vastavalt väliskomisjoni kirjalikule palvele.

BA Eesti delegatsioon moodustatakse põhimõttel, mille kohaselt kuulub BA moodustatud komisjoni Riigikogu sama valdkondliku alatise komisjoni kaks esindajat. Riigikogu moodustab oma otsusega 12-liikmelise BA Eesti delegatsiooni, mille koosseisu moodustab kümme esindajat komisjonidest (igast komisjonist kaks) ning lisaks delegatsiooni juht ja juhi asetäitja.

BA on moodustanud viis komisjoni: majandus-, energeetika- ja innovatsioonikomisjon, haridus-, teadus- ja kultuurikomisjon; loodusvarade- ja keskkonnakomisjon, julgeoleku- ja kaitsekomisjon ning heaolukomisjon.

BA moodustati kui konsultatiivne ja koordineeriv institutsioon ühist huvi pakkuvate küsimuste ja projektide arutamiseks. BA seisukohad esitatakse Balti riikide parlamentidele ja valitsustele ning rahvusvahelistele ja regionaalsetele organisatsioonidele pöördumiste, ettepanekute ja soovituste näol. BA tööorganid on istungjärk, presiidium, komisjonid ja sekretariaat. Juhtivkomisjoniks määrati väliskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus 
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside