Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kolm eelnõu.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 24. märtsil algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ja käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (565 SE).

Eelnõu koosneb kolmest paragrahvist. Esimeses sätestatakse kütuste aktsiisimäärade muudatused ja teises sätestatakse käibemaksumäärade muutused ning laiendatakse käibemaksu soodusmäära kütustele. Kolmandas paragrahvis sätestatakse seaduse jõustumise tähtpäev. 

Seletuskirjas märgitakse, et energiakandjate aktsiisimäärade ja sellega koos toimuva käibemaksu määra langetamise eesmärk on vähendada eesti tarbijatele ja ettevõtetele energiahindade tõusust tingitud ostujõu langust ja ettevõtete konkurentsivõime vähenemist. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi 24. märtsil algatatud välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (564 SE).

Eelnõuga täiendatakse seadust uue paragrahviga, milles nähakse ette toetus isikutele, kes annavad kas osa neile kuuluvast eluruumist või eluruumi tervikuna kasutamiseks rahvusvahelist kaitset taotlevale välismaalasele või rahvusvahelise kaitse saanud välismaalasele. Toetuse saamise tingimuseks on, et eluruum antakse kasutada tasuta ning eluruumi kasutusse andmise aeg on vähemalt pool aastat ühtejärge. Valitsusele antakse volitus kehtestada toetuse suurus ning selle maksmise kord.

Eelnõu algatajate ettepanek on, et toetus oleks 210 eurot kuus ning see oleks ette nähtud nendele inimestele, kes annavad osa oma elamispinnast või ka neile kuuluva vaba elamispinna Ukraina sõjapõgenike majutamiseks vähemalt kuueks kuuks. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Keskkonnakomisjoni 23. märtsil esitatud Riigikogu otsuse “Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogu liikme tagasikutsumine ja uue liikme nimetamine” eelnõu (563 OE).

Eelnõu näeb ette kutsuda Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogust tagasi Martin Repinski ja nimetada nõukogu liikmeks Tõnis Mölder. Juhtivkomisjoniks määrati keskkonnakomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside