Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) asepresident ja ENPA Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko valiti ENPA monitooringukomitee Türgi monitooringu raportööriks. Kaasraportööriks on britt Nigel Evans Euroopa Konservatiivide grupist.

Mikko hinnangul on olukord Türgis tõsine. „Jätkuvalt on 150 ajakirjanikku vangis, jätkuvalt pannakse inimesi vangi. Sellepärast tulebki Türgi poliitilise eliidi tegevust tänasest alates jälgida kordi terasema pilguga,“ ütles Mikko.

„Raport baseerub tõdemusel, et Türgi peab järgima õigusriigi, demokraatia ja inimõiguste põhimõtteid mitte enam-vähem, vaid 100 protsenti. Tänane seis Türgis näib olevat selline, et opositsioonijõududel pole muud võimalust, kui marssida õiguse nimel,“ sõnas Mikko ning tõi näitena, et Ankarast Istanbuli kulgev õigusmarss omab samasugust sümboli väärtust nagu 100 aasta eest Mahatma Gandhi soolamarss.

ENPA otsustas aprillis avada monitooringu ehk kohustuste täitmise järelevalve, et tugevdada koostööd Türgi võimudega. Raportöörid koostavad raporti, mis käsitleb inimõiguste, meedia- ja väljendusvabaduse ning õigusriigi põhimõtete järgimist Türgis.

Kokkuvõte ENPA suvisest istungjärgust

Kokkuvõte ENPA suvisest istungjärgust

Lisainfo: Marianne Mikko, +372 5646 3614

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

Tagasiside