Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa ALDE fraktsiooni peasekretäriks valitud ENPA Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps tõi oma raportis inimõiguste kaitsjate olukorrast välja, et Venemaal, Aserbaidžaanis ja Türgis on olukord viimase kahe aasta jooksul oluliselt halvenenud, kuid murettekitavaid näiteid võib tuua veel paljudest riikidest.

„Inimõiguste eest võitlejaid peetakse paljudes riikides poliitiliseks ohuks ning nende, ajakirjanike ja juristide vabadus ja elu on aina enam ohustatud,“ ütles Reps.

Repsi sõnul kohtus ta nädala jooksul Strasbourgis kümnete inimõiguste organisatsioonide esindajatega, kes veel kord kinnitasid raportis väljatoodud murelikke trende.

Erilist tähelepanu on raportis pööratud konfliktipiirkondadele Ida-Ukrainas, Transnistrias, Põhja-Kaukaasias ja teatud piirkondades Türgis. „Aserbaidžaanis on kümned inimõiguslased vangis, Venemaal ja Ukrainas teadmata kadunud,“ loetles Reps. Paljudes teistes riikides on inimõiguslased tema sõnul silmitsi erinevate repressioonidega.

„Euroopa Nõukogu resolutsiooni ja Strasbourgi Kohus on paljudele inimestele ainukeseks lootuskiireks ning süstemaatiline juristide tagakiusamine, kes julgevad võtta Strasbourgi Kohtu asju endale menetlemiseks, on ohuks kogu süsteemile,“ tõi Reps esile.

Strasbourgis lõppeval nädalal toimunud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) talvine istungjärk keskendus Euroopas enim põletavatele küsimustele: geopoliitiline vaidlus Venemaa ja Ameerika mõjusfäärist läbi Mägi-Karabahhi konflikti, rändekriis ja võimalik seos naiste ja laste vägivallaga ning halvenev inimõiguste olukord mitmetes Euroopa Nõukogu liikmesriikides.

Raportiga on võimalik tutvuda.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside