Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kalle Laanet osales täna jüripäeva oikumeenilisel mälestusteenistusel Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris, kus asetas pärja Püha Jüri ratsamonumendi jalamile.

Teenistusel süüdati veteranide ja vabadusvõitlejate mälestuseks küünlad. „Jüriöö tuled on eestlasi südames saatnud läbi aastasadade. Meie esiisade süüdatud tuli innustas Eesti rahvast võitlema vabaduse ja oma riigi eest. Tänagi vaatame jüriöö tuld erilise austusega, sest see oli üheks teenäitajaks sada aastat tagasi loodud iseseisvale Eesti riigile,“ ütles Laanet.

Mälestusteenistusest võttis osa ka Poola Senati esimees Stanisław Karczewski. Teenistusel avati mälestustahvel 40-le Eesti Vabadusristi ordeni kavalerist poolakale. Laanet ja Karczewski avasid kiriku näituse- ja vastuvõtu osas väljapaneku „Józef Piłsudski – Poola ja Euroopa riigimees”. Laaneti sõnul on ajalugu näidanud, et Eesti ja Poola koostöö on olnud tugev ja edukas. Ta lisas, et koostööga jätkamine on meie julgeoleku ja turvalisuse võti.

Teenistusel esines sõnavõtuga kaitseminister Jüri Luik ja pärgade asetamisel Kaitseväe juhataja Riho Terras. Õnnistussõnad ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma. Pärjad asetasid monumendi jalamile ka Vabariigi Valitsus, Kaitsevägi, Kaitseliit ja Poola Senat.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside