Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kultuuriminister Indrek Saar Krista Aru esitatud küsimusele Liberty mõisa ja Vabaõhumuuseumi kohta.

Krista Aru märkis, et enne kui Liberty mõisakompleks anti Riigi Kinnisvara AS-i haldusesse, et sinna ehitada presidendi residents, kuulus see mõisakompleks veel vabaõhumuuseumi haldusesse. Sinna planeeriti maa-arhitektuuri keskust, külastuskeskust, digiteerimiskeskust. Aru soovis teada, millised on edasised plaanid Liberty mõisakompleksiga. Kas see tagastatakse uuesti Vabaõhumuuseumile?

Kultuuriminister tunnistas, et tõepoolest on ministeeriumi valdkonnas hetkel üks aktuaalsetest teemadest see, mis saab edasi Liberty mõisakompleksist. 2014. aastal, kui Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum Kultuuriministeeriumi toel valitsusse selle otsusega tuli, et anda see Riigi Kinnisvara AS-ile üle, siis oli kindel plaan, et sellest peaks saama Eesti Vabariigi Presidendi residents. Värske teadmine on, et Presidendi Kantselei ei näe Liberty mõisa tulevikus presidendi residentsina. Seetõttu tuleb ümber orienteeruda.

„On täiesti selge, et tegemist on olulise kultuuripärandiga. See asub Sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum territooriumil ja oleme väga huvitatud, et see leiaks kasutust, sest igasugune kultuuripärand säilib parimal viisil, kui ta on kasutuses,“ selgitas Saar. Kultuuriminister märkis, et selle hoone praegune olukord on pigem kriitiline. Kuna plaanide muutus on olnud suhteliselt värske, siis Sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum nõukogu arutas seda kaks päeva tagasi ja pöördus sel teemal Kultuuriministeeriumi, Riigi Kinnisvara AS-i ja ka Rahandusministeeriumi poole. Saare sõnul on plaan osapooled omavahel lähiajal kokku võtta, et ühiselt mõelda, missugune võiks olla tulevikuperspektiiv.

Peaminister Jüri Ratas vastas Kristen Michali esitatud küsimusele ministrite kompetentsuse, Remo Holsmeri esitatud küsimusele maksukeskkonna ja Jaak Madisoni esitatud küsimusele uue poliitilise kultuuri kohta.

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Raivo Põldaru esitatud küsimusele Eesti Taimekasvatuse Instituudi Jõgeva Seemnekeskuses sordiseemne kasvatuse jätkamise ja Külliki Kübarsepa esitatud küsimusele maaeluministri plaanide kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside