Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis August Rei parlamendiuuringu stipendiumi Tartu Ülikooli magistrandile Kristiine Järvanile, kes hakkab oma magistritöös uurima hääle vahetamise põhjuseid Riigikogu valimistel.

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika magistrandi Kristiine Järvani töö teema on valimistel hääle vahetamise seletused 2011. ja 2015. a Riigikogu valimiste andmete alusel. Kavandatavas magistritöös uuritakse kahtede viimaste parlamendivalimiste võrdluses oma eelistust muutnud valijaid ning selleks kasutatakse küsitlusandmeid ja statistilist analüüsi.

Töö juhendaja on Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi teadur ja esimene August Rei stipendiaat Mihkel Solvak.

„Kristiine Järvani pakutud teema on kahtlemata põnev ja kantselei ootab suure huviga töö valmimist,“ ütles Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe. „Samuti loodame, et parlamendiuuringu konkurss innustab noori uurijaid ka edaspidi ning aitab ühtlasi kaasa meie parlamendi tegevuse ja ajaloo uurimisele ning väärtustamisele.“

Iga-aastaselt välja antava stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Koos käesoleva aasta stipendiaadiga on August Rei parlamendiuuringu stipendiume määratud kümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. Nendest kuuel on oma töö edukalt kaitstud.

Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale.

August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokku tulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.

Lisateave: www.riigikogu.ee/infoallikad/uuringud/stipendiumid/  või [email protected].

Tagasiside