Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Aasta küla 2021 konkursi patroon, Riigikogu esimees Jüri Ratas avab täna Riigikogu ja Eesti Külaliikumise Kodukant korraldatava arutelu „Mis teeb Eesti küla elujõuliseks?“.

Kell 13 algaval avalikul arutelul esineb tervitussõnavõtuga Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse liige Tanel Talve. Riigikogu majanduskomisjoni liige Annely Akkermann räägib riigi sammudest tugeva ja elujõulise maaelu arendamiseks, Riigikogu sotsiaalkomisjoni juht Siret Kotka sotsiaalse kapitali suurendamisest maapiirkondades, eelmisele aasta küla konkursile vaatab tagasi konkursi programmijuht Krista Pegolainen-Saar ning aasta küla 2021 tiitli kandmisest räägib Viskla küla esindaja Kristel Kadapik. Konkursil osalenud külakogukondade esindajate ja Riigikogu liikmete arutelu modereerib Riigikogu maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm.

Ratase sõnul on Eesti külaelu elujõulisus väärtus, mille eest tuleb tugevalt seista. „Selleks, et maapiirkondades oleks jätkuvalt aktiivseid ja teotahtelisi inimesi ning noored sooviksid sinna jääda või naasta, on oluline roll ka riigil. Tänasel arutelul osalevad inimesed, kellele Eesti maaelu siiralt korda läheb. Usun, et leiame kohaliku elu arendamiseks palju sisukaid ja häid ideid, mida endaga kaasa võtta,” ütles ta.

Pegolainen-Saar pidas oluliseks, et külad saavad kokku ka pärast konkurssi. “Kandideerijad on maakondade esinduskülad, kelle kaudu on läbilõikena esindatud paljud maapiirkodade kogukonnad,“ lausus ta. „On ka tähenduslik, et kokkusaamine toimub Riigikogus. Just siin tehakse peamised strateegilised otsused, kuhu riik suundub ja kuidas see mõjutab maapiirkondade edasist arengut.“

Riigikogu konverentsisaalis kella 13–15 toimuv arutelu on avalik ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Järgmine aasta küla konkurss toimub 2023. aastal eesmärgiga tõsta esile aktiivseid kogukondi ja propageerida maaelu.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside