Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon tutvub täna ja homme Pärnumaal Euroopa Kalandusfondi toel rajatud ettevõtetega ja kohtub Pärnumaa omavalitsusjuhtidega, et arutada keskkonnakaitsega seotud küsimusi.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on komisjon saanud Pärnumaalt mitmeid ettepanekuid, mis puudutavad nii kalandusega seotud küsimusi kui ka looduskaitse probleeme. „Pidasime otstarbekaks tutvuda kohapeal olukorraga, et probleemidele lahenduste leidmisel olla kursis vahetust allikast laekunud teabega ja kaasata kohalikke inimesi probleemide lahendamisse,“ ütles Vakra.

Pärnumaa külastuse käigus tutvutakse neljapäeva pärastlõunal Võiste ja Lindi logistikakeskusega ning vaadatakse üle Saulepa sadam. Kohtumisel kaluritega on kõne all nende esile toodud probleemid ja kalapüügiseaduse toimimine igapäevases kutsetöös. Reedel on kõne all Kihnu kalurite probleemid, Liu logistikakeskuse ja kalatööstuse Japs külastus. Pärast seda on kavandatud maavalitsuse hoones kohtumine Pärnumaa omavalitsusjuhtidega, kus kõneaineks on ka looduskaitsega seotud küsimused. Kohtumisel Pärnumaa jahimeestega keskendutakse hülgejahiga seotud probleemidele.

Pärnumaa ringkäigul osalevad ka Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp ja Põllumajandusministeeriumi kalandusosakonna juhataja Ain Soome. Kohtumisel omavalitsusjuhtidega on Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni juhataja Sulev Vare, looduskaitse juhtivspetsialist Kadri Hänni ja jäätmespetsialist Peeter Oja.

Lisainfo: keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

Tagasiside