Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Maria Jufereva-Skuratovski pidas täna ALDE fraktsiooni esindajana ENPA täiskogu ees kõne, mille teemaks oli raport Ida-Euroopa tööpagulastest ja nende mõjust.

Jufereva-Skuratovski sõnul on tegemist on väga suure probleemiga. „Ida-Euroopast torkavad töömigrantidena silma eriti ukrainlased – neid oli 2017. aastal statistika järgi ligi 4,5 miljonit. Neile lisandus näiteks 3 miljonit Rumeenia, 2,5 miljonit Poola ja miljon Bulgaaria päritolu töömigranti. Need arvud on suured ja kui töömigrandid ei oska enda huvide eest seista, tekitab see neile ja nende peredele raskeid sotsiaalseid probleeme,“ rääkis ta.

Jufereva-Skuratovski käsitles oma kõnes veidi ka Eesti olukorda. „Meilgi on hästi palju töömigrante Ukrainast ning paljud neist tulevad Eestisse koos perede ja lastega. On ette tulnud olukordi, kus mõnel töömigrandil ja nende lastel ei ole vajalikke registreerimisi ja lastel pole seega sisuliselt õigust koolis õppida ja lasteaias käia.

Arvan, et peame koostöös teiste riikidega leidma lahendused töömigrante puudutavatele probleemidele,“ ütles Jufereva-Skuratovski.

Eesti liitus Euroopa Nõukoguga 1993. aastal. Sellest ajast esindab meie riiki Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees selleks loodud Riigikogu delegatsioon.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post veiko.pesur@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside