Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi ja Uno Kaskpeit viibivad Gruusias, kus nad osalevad OSCE Parlamentaarse Assamblee vaatlejatena täna toimuvatel Gruusia presidendivalimistel.

„Ilmselgelt on need valimised tähtsad nii grusiinlastele kui ka rahvusvahelisele avalikkusele, olles Gruusia demokraatliku arengu testiks,“ ütles Marrandi ja avaldas lootust, et valimised tulevad rahulikud. „Vaatlejatena on meie ülesanne jälgida valimiste protsessi seaduslikkust.“  

„Meie kohalolek Gruusias näitab meie solidaarsust Gruusia rahvaga,“ täiendas Kaskpeit. „Loodame rohkearvulist valijate osavõttu.“

Gruusiasse saadab OSCE PA oma vaatlejad valimisi jälgima juba 12. korda. Eelmised presidendivalimised toimusid 2013. aastal. Seekordne vaatleja missioon hõlmab OSCE parlamendisaadikuid, ODIHRi vaatlejaid, samuti NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) liikmeid. Kokku enam kui 350 vaatlejat on jaotatud üle Gruusia riigi territooriumi.

17 liikmesriigist pärit OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) vaatlejate 50-liikmelist meeskonda juhib Rootsi sotsiaaldemokraat ja OSCE PA asepresident Margareta Cederfelt.

OSCE töö tähtsaks osaks on alates 1993. aastast vaatlejate delegatsioonide lähetamine liikmesriikide valimistele, et jälgida valimiste läbiviimise vastavust seadustele ja demokraatia traditsioonidele. Vaatlustulemuste kohta koostatakse detailsed raportid.

Lisainfo:
Jaanus Marrandi +372 514 3233
Uno Kaskpeit +372 504 3343

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside