Genfis toimuval Parlamentidevahelise Liidu (IPU) 139. assambleel on arutelu all innovatsiooni ja tehnoloogia võimaluste kasutamine rahu ja arengu edendamisel. Eesti delegatsiooni juhi Helmen Küti sõnul peavad parlamendid kasutama innovatsiooni ja tehnoloogia kõiki võimalusi ja tegema seda õigel eesmärgil.

Kütt ütles, et teadus aitab kujundada mõistlikku poliitikat ja soodustada rahvusvahelist koostööd riikide vahel. „Paljud uued innovaatilised tehnoloogiad annavad panuse inimeste heaolu ja kiirema majanduskasvu saavutamisse. Kuid selleni ei tohi jõuda keskkonna arvelt,“ lausus Kütt.

„Kaasavama ühiskonna kujundamiseks peame hoolitsema selle eest, et kõigil noortel oleks võrdne ligipääs haridusele ja tööturule. Samuti peame edendama ja tagama noorte inimõigused ja põhivabadused, toetama õigusriiki ja soolist võrdõiguslikkust ning püüdma ennetavalt jõuda kõige haavatavamate noorteni,“ rõhutas Kütt.

Eesti delegatsiooni juht toonitas, et noored vajavad haridust, ja tunnustas IPU koostööalgatust Euroopa Tuumauuringute Keskuse CERNiga „Teadus rahu nimel koolidele“ (Science for Peace Schools), mille eesmärk on olla sild teaduse ja poliitika vahel ning aidata luua riikide parlamentaarseid võrgustikke, et probleemidega üheskoos tegeleda.

Eestit esindavad IPU 139. assambleel Šveitsis delegatsiooni juht Helmen Kütt ning delegatsiooni liikmed Toomas Kivimägi ja Aivar Kokk.

Parlamentidevaheline Liit on maailma vanim ja suurim parlamente ühendav organisatsioon, mis on loodud 1889. aastal ning koondab 171 liikmesriiki üle kogu maailma.

Lisainfo: Helmen Kütt, +372 511 4339

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside