Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Kaja Kallas Riigikogu liikmete küsimustele valitsuse kohta ja olukorra kohta riigis.

Vastates küsimusele Keskerakonna ministrite ametist vabastamise kohta sõnas Kallas, et talle väga meeldis nende ministritega koos töötada ning tal ei ole neile etteheiteid, vaid ta on väga tänulik kogu töö ja suurte otsuste eest, mida tehti. Ta tõstis esile laevastike ühendamise, meretuuleparkide planeeringutega edasiliikumist võimaldava otsuse riigihalduse ministri haldusalas, välisministri töö väljaspool Eestit, sotsiaalkaitseministri töö seoses põgenikega ning siseministri pingelise töö seoses põgenike, aga ka erinevate meeleavaldustega.

Kõneldes umbusaldusavalduse esitamise võimalusest ütles Kallas, et nii avalduse esitamine, läbikukkumine kui ka läbiminemine on demokraatlikus riigis kohane. Ta nentis, et kui on saadud kokku uus koalitsioon, siis tuleb uus valitsus ja uus peaminister. „See matemaatika käib siin 101 piires ja see on täiesti normaalne, seda ei peaks kuidagi häbenema,“ sõnas ta.

„Kui teile ei meeldi, et mina olen peaminister, siis teil Riigikogu liikmena on täiesti vabalt võimalus mind sellelt kohalt vabastada ja teha seda selliselt, et koguda kokku 21 allkirja umbusaldusavalduseks, anda see sisse ja ma tulen siia Riigikogu ette ja vastan kuus tundi teie küsimustele,“ kõneles Kallas. „Pärast seda on hääletus ja kui te olete leidnud liitlasi, siis see umbusaldushääletus läheb läbi – kui on rohkem kui 51 saadikut selle poolt. Ja kui ei ole, siis ta läbi ei lähe. Nii lihtne on,“ sedastas peaminister.

Peaminister Kaja Kallas vastas Helle-Moonika Helme küsimusele olukorra kohta riigis, Aivar Koka küsimusele energia varustuskindluse, Heljo Pikhofi küsimusele liikuvuse, Kert Kingo küsimusele valitsuse ja valitsemise, Indrek Saare küsimusele rahvusvahelise olukorra, Peeter Ernitsa küsimusele valitsemisaja kokkuvõtte, Priit Sibula küsimusele sõjapõgenike ning Riho Breiveli küsimusele Päästeameti võimekuse kohta.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt vastas Andres Metsoja küsimusele Rail Balticu kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside