Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Krista Aru esitatud küsimusele lasteaiaõpetajate palkade kohta.

Krista Aru tõi välja, et Eesti Lasteaednike Liit pöördus eelmisel kevadel kultuurikomisjoni poole ettepanekuga, et riigi poolt võiks üle Eesti kehtestada lasteaiaõpetajatele palga alammäär, mis oleks võrdsustatud põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajate palga alammääraga. Ta soovis teada, kuidas minister sellisesse ettepanekusse suhtub ja kas kavatsetakse selles osas ka konkreetseid samme astuda.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tõi välja, et see oleks tema esimene valik. Samas märkis ta, et riiklikke alammääri ei saaks ette anda, aga võimalik oleks seaduses jõustada kohustus kehtestada alammäärad. „Kui sinna juurde anname veel ka rahalisi vahendeid, siis on lootus, et võib-olla kohalike omavalitsuste esindajad tuleksid sellise lähenemisega kaasa,“ lisas minister.

Reps lausus, et talle meeldiks hariduses vähendada sihtrahastamist ehk anda kohalikule omavalitsusele suuremas koguses raha, mille sees on nii tugiteenused kui ka lasteaiaõpetajate palgad, koolitoit, vihikud ja täiendkoolitused. „Sinna juurde annaksime rea kokkuleppelisi kohustusi. Siis oleks võimalik meil tegelikult näha, et ka kohalik omavalitsus saab midagi reaalselt otsustada. Haridusraha on kohaliku omavalitsuse tasandil arvestatav osa kogu eelarvest,“ ütles ta.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas veel Jürgen Ligi esitatud küsimusele koolivõrgu kohta ja Martin Helme esitatud küsimusele koolides peetavate rollimängude kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Martin Helme esitatud küsimusele Setu valla sunniviisilise moodustamise kohta, Andres Herkeli ja Eerik-Niiles Krossi esitatud küsimustele välispoliitika kohta, Henn Põlluaasa esitatud küsimusele Vabariigi Presidendi otsevalimiste kohta ja Aivar Sõerdi esitatud küsimusele valitsusliidu eelarvepoliitika kohta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas Jaak Madisoni küsimusele õigusabi kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside