Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Kaja Kallas parlamendiliikmete küsimustele, mis käsitlesid plaanitavaid maksumuudatusi ja suurperede toetuste vähendamist.

Riigikogu liige Andres Metsoja tõi välja, et majutusasutuste plaanitav käibemaksu tõus on 2,4-kordne. Kaja Kallas vastas Metsoja küsimusele, kas majutusasutuste käibemaksu tõstmise ideest loobumist on valitsuses kaalutud, et neid asju saab arutada, kui eelnõu on üle antud. „Kõigepealt peaks saama arutada. Sellepärast ma palun teil küll omalt poolt, et te laseksite siis seda asja Riigikogus menetleda, arutada, kaasamisi teha, nii nagu Riigikogus need asjad olema peaks,“ lisas Kallas.

Tanel Kiige küsimusele peretoetuste vähendamise plaani kohta vastas Kallas, et peretoetuste samale tasemele jätmine ei aita sündimuse kasvule kaasa, vaid selleks on vaja parandada pere-ja tööelu ühildamise võimalusi, partnerite võrdsemat osalemist kodustes töödes, turvalisi peresuhteid ning kindlust töökoha stabiilsuse ja tuleviku suhtes. Ta tõi võrdluse Rootsi ja Taaniga, kus on kolmelapselise pere toetused kokku vastavalt 385 eurot ja 419 eurot. „Need toetused Eestis on ülihelded võrreldes nende riikidega, kes on meist palju paremal majanduslikul järjel,“ lisas ta.

Peaminister Kaja Kallas vastas veel Helle-Moonika Helme küsimusele riigi olukorra, Riina Solmani küsimusele Eesti perede, Mart Maastiku küsimusele maa maksustamise, Aleksandr Tšaplõgini küsimusele EMO ja Evelin Poolametsa küsimusele maksude kohta. Kultuuriminister Heidy Purga vastas Tõnis Möldri küsimusele spordi kohta.

Infotunni stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
tel 631 6456, 5551 4433
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside